NieuwsProgramma's

Drie keer scheepsrecht: Succesvolle leiderschapstraining voor shiftleaders Brabantia

De derde groep shiftleaders heeft met succes onze leiderschapscursus afgerond! Met elke nieuwe lichting hebben we het opleidingstraject verder geoptimaliseerd, samen met directeuren Maarten Zeegers en Joachim Thonissen.

Een gemotiveerde groep startende leiders

Deze groep verschilde van de vorige twee. Het waren voornamelijk beginnende leidinggevenden die sterk op hun intuïtie vertrouwden, maar minder ervaring hadden met gestructureerde kennis en vaardigheden. Wat hen verbond, was hun enorme motivatie en ambitie om zich te ontwikkelen tot effectieve leiders.

Daarom hebben we de cursus aangepast met een extra focus op gesprekstechnieken en effectieve communicatie. Door praktijkgerichte oefeningen en persoonlijke coaching hebben de deelnemers hun leiderschapsvaardigheden versterkt en meer zelfvertrouwen opgebouwd in hun rol als shiftleader.

Audits en praktijkgerichte verbeteringen

Om te toetsen of het geleerde daadwerkelijk werd toegepast op de werkvloer, zijn er audits uitgevoerd. Deze gaven inzicht in hoe de cursisten hun nieuwe vaardigheden in de praktijk brachten en waar verdere groei mogelijk was. Daarnaast hebben de deelnemers als eindopdracht een A3-rapport opgesteld, ook wel bekend als het ‘grote afstudeerwerk’. Dit rapport bundelt enkele belangrijke aspecten van de cursus: Het probleem analyseren, Samenwerken met het team, De grondoorzaak achterhalen, Werken naar een helder doel, Concrete acties implementeren en de verbetering borgen.
Dankzij deze aanpak hebben de cursisten niet alleen hun kennis verankerd, maar ook direct verbeteringen gerealiseerd op de werkvloer.

Ervaringen uit de praktijk

Bram, een van de deelnemers, deelt zijn ervaring:

“Het mogen volgen van de cursus Turma was een van mijn grootste motivaties om te solliciteren voor mijn huidige functie. Het heeft mij geholpen om me te ontwikkelen tot een volwassen leidinggevende door de kennis en inzichten die ik het afgelopen jaar heb opgedaan. Wat Turma zo waardevol maakt, is dat alle theorie direct te koppelen is aan de praktijk. De vaardigheden die ik heb ontwikkeld op het gebied van communicatie, procesverbetering en leiderschap zijn dagelijks van nut. Ik dacht dat ik al veel zelfkennis had, maar tijdens de cursus kwam ik echt mezelf tegen. Je leert nieuwe dingen over jezelf die je helpen om te groeien, zowel professioneel als persoonlijk. Een jaar Turma samenvatten in één alinea is onmogelijk, maar het is een ervaring die ik mijn hele leven zal meenemen. Mijn dank gaat uit naar Juul Peeters voor zijn expertise, begeleiding en waardevolle feedback, die me hebben gebracht waar ik nu sta.” Bram van Oostwaard

Een stap vooruit in leiderschap

We zijn enorm trots op wat deze groep heeft bereikt. De combinatie van theorie, praktijk en gerichte audits heeft gezorgd voor meetbare verbeteringen en sterkere leiders. We kijken uit naar de verdere samenwerking met Brabantia. Bedank voor het vertrouwen!

 

Onze nieuwste inzichten.

Meer inzichten

Klaar om je organisatie naar een nieuw level te brengen?